73402, Тоҷикистон Душанбе, к.Спортивная 6; (+992 37) 2351023; 2367815;

Кумитаи кор бо ҷавонон ва варзиши назди Ҳукумати Ҷумҳурии Тоҷикистон

Меню


Рӯйхати унвонгирони варзишӣ тасдиқ гардид.

Дар асоси Қонуни Ҷумҳурии Тоҷикистон «Дар бораи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиш» ва Таснифоти ягонаи варзишии Ҷумҳурии Тоҷикистон барои солҳои 2015-2017, ки бо фармоиши Раиси Кумита аз 3 декабри соли 2014, №221-в тасдиқ шудааст, варзишгароне, ки меъёрҳои варзиширо иҷро намудаанд, бо дараҷа ва унвонҳои варзишии «Номзад ба устоди варзиши Ҷумҳурии Тоҷикистон», «Устоди варзиши Ҷумҳурии Тоҷикистон», «Устоди варзиши дараҷаи байналмилалии Ҷумҳурии Тоҷикистон» ва «Устоди шоистаи варзиши Ҷумҳурии Тоҷикистон» бо қарори Комиссия сазовар гардиданд.

НОМЗАД БА УСТОДИ ВАРЗИШИ ҶУМҲУРИИ ТОҶИКИСТОН

1 Бойматова Мадина Ҳошимовна Таэквондо ВТФ ШНТМ
2 Худойқулова Мафтуна Тоҷибоевна Таэквондо ВТФ ШНТМ
3 Руҳангези Бахтиёр Гуштини милли ШНТМ
4 Ёқуби Абдураҳим Зўрозмоиҳои универсалӣ ШНТМ
5 Бақолов Алишер  Тошпулотович Зўрозмоиҳои универсалӣ ШНТМ
6 Шарипов Раҳимҷон Шарафҷонович Зўрозмоиҳои универсалӣ ШНТМ
7 Мирзоҷонов Оятулло Раҳматҷонович Бокс ШНТМ
8 Шарифҷони Каримҷонзода Маъруфҷон Бадминтон РҶВС ш.Душанбе
9 Мислимов Алишер Абубакрович Бадминтон РҶВС ш.Душанбе
10 Салиқулов Мирзоёр Ҳасанович дзюдо ШНТМ
11 Лоиқов Разиваллоҳ дзюдо М.Рашт

УСТОДИ ВАРЗИШИ ҶУМҲУРИИ ТОҶИКИСТОН

1. Каримов Ҷамолиддин Мирзомуддинович дастхобонӣ РҶВС ш.Душанбе
2. Шоев Ҳайдар Таэквондо ИТФ РҶВС ш.Душанбе
3. Ҷураев Даврон Музафарович Таэквондо ИТФ РҶВС ш.Душанбе
4. Ҷураев Дилшод Музафарович Таэквондо ИТФ РҶВС ш.Душанбе
5. Садыкова Элина Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
6. Гадоев Ромиш Зафарович Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
7. Садыков Сайдамир Фаррухович Таэквондо ИТФ РҶВС ш.Душанбе
8. Беромов Сипар Сафарович Таэквондо  ИТФ РҶВС ш.Душанбе
9. Шакиров Умед Иномович Баскетбол РҶВС ш.Душанбе
10. Латипов Абдурасул Худойбердиевич Баскетбол РҶВС ш.Душанбе
11. Мавлавиев Ҷумахон Мирзоамронович Баскетбол РҶВС ш.Душанбе
12. Гришин Олег Петрович Баскетбол РҶВС ш.Душанбе
13. Шарипова Зарина Рузимадовна Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
14. Азизова Наргис Кароматуллоевна Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
15. Раҷабова Азиза Маҳмуродона Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
16. Қориева Азиза Обидҷоновна Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
17. Сомони Ҳусейн Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
18. Ҳақназарова Руҳафзо Бокс РҶВС ш.Душанбе
19. Бобоёрова Нилуфар Бокс РҶВС ш.Душанбе
20. Малахбеков Хайрмамад Назаралиевич Бокс РҶВС ш.Душанбе
21. Давлатов Шараф Шарифович Бокс РҶВС ш.Душанбе
22. Урунова Гулфина Ғолибовна Бокс РҶВС ш.Душанбе
23. Шарифова Муниса Бокс РҶВС ш.Душанбе
24. Ғафорова Мадина Маҳмадалиевна Бокс РҶВС ш.Душанбе
25. Наимов Баротҷон Қурбоналиевич Дзюдо РҶВС ш.Душанбе
26. Мирзоев Муҳаммад Саидович Дзюдо РҶВС ш.Душанбе
27. Хоҷазода Беҳрўз Дзюдо РҶВС ш.Душанбе
28. Ахмедов Фирдавс Муҳиддинович Юнону-румӣ РҶВС ш.Душанбе
29. Мазитов Ислом Шокирович Юнону-румӣ РҶВС ш.Душанбе
30. Ахмедов Мубинҷон Муҳиддинович Юнону-румӣ РҶВС ш.Душанбе
31. Зарипов Азизҷон Акрамович Юнону-румӣ РҶВС ш.Душанбе
32. Зуҳуров Ҳабибҷон Ҷамолиддинович Юнону-румӣ РҶВС ш.Душанбе
33. Шукуров Нуриддин Акробатикаи варзишӣ РҶВС ш.Душанбе
34. Ғоибов Комрон Акробатикаи варзишӣ РҶВС ш.Душанбе
35. Бадриддинов Шодмон Акробатикаи варзишӣ РҶВС ш.Душанбе
36. Ҳамрохонов Бунёд Акробатикаи варзишӣ РҶВС ш.Душанбе
37. Шарипов Фирдавс Мириватанович Ҷиу-ҷитсу РҶВС ш.Душанбе
38. Маҳмадбеков Раҳмонҷон Азизбекович Гуштини тарзи озод РҶВС ш.Душанбе
39. Шарифов Ҷамшед Бобоҷонович Гуштини тарзи озод РҶВС ш.Душанбе
40. Амирҷони Саидҷон Гуштини тарзи озод РҶВС ш.Душанбе
41. Ҳалимзода Салимҷони Восибҷон Гуштини тарзи озод РҶВС ш.Душанбе
42. Яҳяева Наргизахон Мансуровна Теннис РҶВС ш.Душанбе
43. Турсунован Анастасия Сергеевна Теннис РҶВС ш.Душанбе
44. Шукурова Қурбонби Нуралиевна Шашка РҶВС в.Хатлон
45. Дилафрўзи Баҳодур Шашка РҶВС в.Хатлон
46. Раҳимов Алишер Қосимович Шиноварӣ РҶВС ш.Душанбе
47. Мадкамов Фахриддин Юсупович Шиноварӣ РҶВСЯш.Душанбе
48. Бобоҷонова Мунираҷон Қосимовна Қаиқронӣ РҶВС в.Суғд
49. Хоҷаев Меҳрон Аъзаматхоҷаевич Тирпаронӣ РҶВС ш.Душанбе
50. Ниёзова Аниса Каратэ-до РҶВС ш.Душанбе
51. Мунаваров Мубориз Мустафоевич Самбо РҶВС ш.Душанбе
52. Раҳмонзода Эмомалӣ К-1 РҶВС в.Хатлон
53. Ҳомидов Азизҷон Комилович К-1 РҶВС в.Хатлон
54. Нуридинов Баҳриддин Аслидинович Вазнбардорӣ РҶВС в.Хатлон
55. Қурбонов Бахтиёр Латифович Шашка РҶВС в.Хатлон
56. Сагизов Бахтовар Бокс РҶВС в.Хатлон
57. Самадов Сайдо Махмадхоҷаевич Бокс БҶВС н.Рудакӣ
58. Нарзуллоев Комрон Шукуруллоевич Таэквондо-ВТФ БҶВС ш.Ҳисор
59. Ҳакимов Кароматулло Маҳмадиевич Дзюдо РҶВС ш.Душанбе
60. Насимов Фирдавс Шамсиддинович Дзюдо РҶВС в.Хатлон
61. Ҷалилова Шаҳноза Ҷамолиддиновна Таэквондо ВТФ БҶВС ш.Турсунзода
62. Маҳмадаминов Бобоҷон Кудо РҶВС ш.Душанбе
63. Раҷабов Юсуфҷон Алиҷонович Кудо РҶВС ш.Душанбе
64. Болтаев Давлат Рустамович Кудо РҶВС ш.Душанбе
65. Султонов Убайдулло Ибрагимович Тениси руи миз РҶВС ш.Душанбе
66. Самадова Миҷгона Абдусаломовна Таэквон-до ИТФ РҶВС ш.Душанбе
67. Замирова Аниса Камонварӣ МВКН№2 оид ба таэквондо ва камонварӣ
68. Каримов Алишер Сафаралиевич Зурозмоиҳои универсалӣ РҶВС ш.Душанбе
69. Зардиев Дилшод Нуриддинович Зурозмоиҳои универсалӣ РҶВС ш.Душанбе
70. Гришин Олег Петрович Баскетбол РҶВС ш.Душанбе
71. Усмони Қосим Гўштини тарзи озод РҶВС в.Хатлон

УСТОДИ ВАРЗИШИ ДАРАҶАИ БАЙНАЛМИЛЛАЛӢ

1 Ибрагимов Сиёвуш Хуршедович Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
2 Даджибаев Камолиддин Муҳаммаджонович Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
3 Гиясов Аминҷон Олимович Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
4 Юлдашев Умед Алишерович Таэк-ИТФ РҶВС ш.Душанбе
5 Ҷомии Ҳасан Муродалӣ Самбо РҶВС ш.Душанбе

УСТОДИ ШОИСТАИ ВАРЗИШӢҶУМҲУРИИ ТОҶИКИСТОН

1 Собиров Парвиз Одинахонович Дзю-до РҶВС ш.Душанбе

 


12.06.2017 Нет комментариев

Комментировать

Ваш email не будет опубликован.